روز خبرنگار مبارک

خبرنگاری هنر است،هنر تصویرگری با واژه و کلمات، هنر خوب دیدن و خوب شنیدن، هنردیدن وچیدن نکته ها در پس رویدادها و هنر تبیین درست وانتقاد بجا، هنر ساختن ،هنر شفافیت و شفاف بودن و دیدن،گفتن و نوشتن است.

✍️خبرنگاری یک شخصیت است،شخصیتی جریان ساز،که مهم ترین ویژگی آن، حضور وموقعیت شناسی در ایجاد وهدایت جریانهای مهم تاریخی و اجتماعی وسیاسی وفرهنگی است.

✍️خبرنگاری تعهد است، رسالت است،رسالت دیدن، رفتن و رسیدن، رسالت آگاهی بخشی،رسالت حضور وزمان شناسی، رسالت امانت وامنیت، رسالت روشنگری است.

✍️خبرنگاری تخصص است، هدفمندی ،جستجوگری، پژوهش محوری،نوآوری ونکته بینی ونکته سنجی،اشراف بر دستاوردهای علمی،فن بیان و نگارش وفناوری روز،مدیریت اقتضایی،تفکر فلسفی وانتقادی،تصمیم گیری وتصمیم سازی است.

✍️خبرنگاری از مشاغل سخت وخاص است که همواره پراز مخاطرات پیدا و پنهان سیاسی،اجتماعی،فرهنگی ،حقوقی بوده است.

✍️آغاز هفته خبرنگار، که انتهای آن روز خبرنگار، منسوب به شهیدان رسانه است، را با گرامیداشت شهدای رسانه به ویژه شهید صارمی، وابلاغ سلام و درود به همه وجدانهای پاکی که در این عرصه خطیر،طلایه دار راستین خدمت صادقانه به مردم بوده اند وبا تلاشهای وحضور شبانه روزی در میدانهای اطلاع رسانی و آگهی بخشی نقش آفرینی می کنند ،تبریک می گویم ،

✍️بی شک این هفته فرصت مغتنمی است برای پرداختن به جایگاه ونقش خبر وخبرنگاران در توسعه اجتماعی واقتصادی و فرهنگی وسیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران،همچنین بررسی مسائل ومشکلات خبرنگاران به منظور استفاده از فرصتهای موجود در دولت ومجلس، است،زیرا خبرنگاران وجدانهای بیدار جامعه هستند و ساختن جهانی پراز صلح و دوستی وآگاهی و بالندگی در نتیجه حضور بی دغدغه این قشر موثر فرهنگی است.

✍️ برای همه عزیزان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم همواره شاهد خبرهایی مملو از اعتلاء وسربلندی میهن عزیزمان در عرصه های جهانی باشیم.


✍️دکتر حمیدرضا حاجی بابایی

✍️نماینده مردم همدان وفامنین و
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"