سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه کل کشور در حال کاهش است/ استانی شدن بودجه آموزش و پرورش ضربه مهلکی است

حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در لایحه بودجه 97 وجود دارد این است که بحث هدفمندی یارانه‌ها به طور واقعی و منابع آن در لایحه بودجه دیده نشده است.

وی گفت: از مشکلات عمده دیگری که در لایحه بودجه 97 می‌توان به آن‌ها اشاره کرد، یکی بحث استانی کردن بودجه آموزش و پرورش است که ضربه مهلکی را به آموزش و پرورش وارد خواهد کرد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با این کار استان‌ها با مشکل مواجه خواهند شد و استانداری‌ها با مشکلاتی که رو به رو هستند نمی‌توانند به شکل صحیح از آموزش و پرورش حمایت کنند، گفت: در حال حاضر سهم بودجه آموزش و پرورش از بودجه کل کشور در حال کاهش است.

وی ادامه داد: این بودجه در سال 96 به 10 درصد کاهش یافته و در بودجه 97 پیش‌بینی می‌شود به 8.2 درصد کاهش یابد، چون بودجه عمومی 425 هزار میلیارد تومان است و بودجه آموزش و پرورش 35 هزار میلیارد تعیین شده که 8.2 درصد می‌شود.

حاجی‌بابایی تاکید کرد: بودجه پیش‌بینی‌شده برای آموزش و پرورش در سال آینده، 35 هزار و 984 میلیارد و 704 میلیون و 700 تومان در نظر گرفته شده که از این مبلغ 2 هزار و 831 میلیارد و 304 میلیون و 700 هزار تومان برای کارهای اجرایی وزارتخانه و 33 هزار میلیارد و 153 میلیون و 400 هزار تومان به صورت استانی می‌باشد.

وی با بیان اینکه سال 96، بودجه آموزش و پرورش 6 هزار میلیارد تومان دچار کسری بوده که این را باید استان‌ها جبران کنند که امکانپذیر نخواهد بود، به کاهش چشمگیر بودجه سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور اشاره کرد و گفت: کاهش چشمگیر بودجه تجهیز و نوسازی مدارس در بودجه 97 و عدم تخصیص قابل ملاحظه اعتبارات این بخش در سال 96 بیانگر آن است که دولت رویکرد مثبتی به تجهیز و بازسازی مدارس فرسوده ندارد.

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"