رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه

بزرگترین عدم شفافیت و حذف ۳۴ میلیون نفر یارانه بگیر، در تبصره ۱۴،مصوبه درآمدی کمیسیون_تلفیق

در مصوبه کمیسیون_تلفیق باز هم کل درآمد هدفمندی یارانه نیامد.

دکتر حاجی_بابایی با اعلام این خبر افزود: در مصوبه کمیسیون_تلفیق بزرگترین ابهام در رقم درآمد هدفمندی_یارانه_ها وجود دارد،

وی در توضیح این موضوع گفت: در کمیسیون_تلفیق تصویب شده است، که در تبصره ۱۴ از محل هدفمندی_یارانه ها ۳۷ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل می گردد.

عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات با طرح این پرسش که،براساس این مصوبه کمیسیون_تلفیق چه اتفاقی خواهد افتاد؟ تاکید کرد:
اولا،میزان اعتبار هدفمندی یارانه ها که در سال ۱۳۹۶ حدود۳۳/۵ هزارمیلیارد تومان بود،۲۳۰هزار میلیارد ریال کاهش یافته است .

وی موضوع را تشریح کرد ؛که با محاسبه، ۴۵/۵ هزار تومان یارانه هر فرد در ماه ضرب در ۱۲ماه شود،می تواند در سال ۱۳۹۷ حدود چهل و دو میلیون وصد بیست وچهار هزار وپانصد وچهل و دو نفر را پوشش دهد،که از سرجمع ۷۶ میلیون نفر ،۳۴ میلیون نفر حذف خواهد شد،که چهار میلیون هم قبلا حذف شده است،آمار افراد حذف شده به ۳۸ میلیون نفر خواهد رسید.

نماینده مجلس دهم تاکید کرد؛
ثانیا،براساس ماده ۳۹ برنامه ششم توسعه کشور که می باید کل هزینه ها و درآمدهای هدفمندی یارانه ها در بودجه عمومی آورده شود و کلیه درآمدهای هدفمندی یارانه ها با لحاظ خالص صادرات در سال ۹۵ حدود ۸۷ هزار میلیارد تومان بوده است، در سال ۱۳۹۶ بیش از۹۰ هزار میلیارد تومان می شود و در سال ۱۳۹۷ قریب به۱۰۰هزار میلیارد تومان بالحاظ خالص صادرات می شود.

وی افزود،از مبلغ فوق بر اساس مصوبه کمیسون تلفیق فقط ۳۷ هزار میلیارد تومان در بودجه عمومی دولت می آید،مابقی یعنی۶۳ هزار میلیارد تومان در بودجه عمومی دولت نخواهد امد،که اگر این مصوبه کمیسیون_تلفیق باقی بماند،بزرگترین عدم شفافیت در منابع ومصارف با به دنبال خواهد داشت.

حاجی_بابایی در پایان افزود:البته در صحن مجلس همه همت نمایندگان برای اصلاح‌ این تبصره وایجاد شفافیت درمنابع ومصارف وعدم حذف گسترده یارانه بگیران را بکار خواهند بست در این خصوص نظر کمیسیون_تلفیق محترم است ولی ما بشدت مخالف هستیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"