تمام بدهی آموزش و پرورش به پیمانکاران پرداخت می شود

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش از یک مصوبه خوب برای وزارت آموزش و پرورش خبر داد

وی اظهار داشت: در بند «و» تبصره 5 جزو الحاقی یک، به دولت اجازه داده شده که بدهی‌های نهادهای عمومی غیردولتی، بانک‌ها، شرکت‌های دولتی تابعه و وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و شرکت ملی نفت ایران 500 هزار میلیارد ریال با اولویت مطالبات حسابرسی‌شده و قطعی سازمان تأمین اجتماعی تهاتر کند.

وی توضیح داد: در کمیسیون تلفیق مجلس مصوبه‌ای آمده است که براساس آن نهادها می‌توانند در سال 97، 50 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به این شرکت‌ها را تهاتر کنند، به عنوان مثال؛ اگر پیمانکاری از وزارت نیرو 30 میلیارد تومان بستانکار است و این پیمانکار به بانک بدهکار است، این 30 میلیارد تومان برای بدهی بیمانکار به بانک و بدهی وزارت نیرو به پیمانکار صفر شود.

حاجی بابایی اضافه کرد: در این مصوبه، وزارت آموزش و پرورش نبود که بنده پیشنهاد دادم تا وزارت آموزش و پرورش به این مصوبه اضافه شود و خوشبختانه با دوسوم آرا به تصویب رسید و در نتیجه نوسازی مدارس در سال آینده می‌تواند همه بدهکاری‌هایی که به پیمانکاران دارد، از محل تهاتر، صفر کند.

وی با بیان اینکه تاکنون مصوبه‌ای با این قدرت و با این اعتبار در اختیار آموزش و پرورش قرار نگرفته است، تأکید کرد: وزارت آموزش و پرورش می‌تواند بین یک‌هزار تا چند هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود را از طریق این مصوبه تهاتر کند و پیمانکاران با صفر شدن بدهی‌هایشان، پروژه‌های جدید مدرسه‌سازی را آغاز کنند.

رسانه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"