پارک علم و فناوری استان همدان

فاز اول پروژه ملی پارک علم وفناوری همدان در زمینی به وسعت ۲۱ هکتار در شهریور ماه به بهره برداری می رسد.

 ‍ دکتر  حاجی  بابایی در بازدید از پروژه در حال احداث پارک علم وفناوری همدان گفت، این پروژه ملی در سال ۸۸ مصوب و عملیات اجرایی آن در سال ۸۹ شروع شده است، اما به دلائلی پیشرفت مناسبی نداشت با پیگیری های صورت گرفته  در سال ،۹۶ تخصیص اعتبار صددرصد صورت گرفت واین موضوع سرعت خوبی به پروژه بخشید.

 وی تاکید کرد به دلیل اهمیت ویژه  این پروژه در بهترین نقطه شهری همدان، عملیات اجرایی آن در زمینی به مساحت ۲۱ هکتار متر مربع آغاز شده است ،که ده هزار مترمربع از این زمین،به ساختمان اختصاص دارد و۶ هزار متر مربع آن  امسال به بهره برداری می رسد.

 نماینده همدان تصریح کرد،اعتبار سال ۹۷ مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده بود که با پیگیری وهماهنگی درمجلس به دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت، که مشکلی برای تجهیز واحداث این پروژه وجود ندارد و تا شهریور ماه ۹۷،فاز اول این پروژه افتتاح می شود.

 

وی شرکتهای دانش بنیان را  اصول اساسی و ارکان اقتصاد مقاومتی خواند و گفت، اقتصاد مقاومتی برپایه ستون محکم، شرکتهای دانش بنیان ، ورود نخبگان، تبدیل منابع به ارزش افزوده، در کشور بنا گذاشته شده است ،که به سرعت پیش می رود، در این خصوص در سال ۱۳۸۷، منطقه ویژه  مبتنی  بر فناوری های برتر  در کنار قطب های علمی و صنعتی کشور، با ورود دانشگاههابه تکنولوژی های برتر را احیاء کردیم،شهرک فناوری های برتر در زمینی به وسعت هزارهکتار انجام خواهد شد ‌،که با پیوندی که بین دانشگاه صنعتی و دانشگاه بوعلی و دانشگاههای علوم پزشکی و آزاد و ارتباط پارک علم وفناوری و شهرک فناورهای برتر، صورت گرفته است ، مرکز تولید علم منطقه خواهد شد.

 

حاجی بابایی، گفت، این پروژه ها از نظر ظرفیت تولید علم وایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی وعلمی با با هر آنچه کار صنعتی انجام می شود،مطابقت می کند.

 

وی اظهار امیدواری کرد از ظرفیت بخش خصوصی در پارک علم وفناوری برای توسعه، شرکتهای دانش بنیان واقتصاد مقاومتی استفاده شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"