عدالت گمشده کارگران و حقوق بگیران

حاجی بابایی، عدالت گمشده کارگران و حقوق بگیران/کمبود منابع نداریم، با مدیریت صحیح می توان متناسب سازی دریافتی های کارگران را تحقق بخشید.

دکتر  حاجی بابایی در جمع کارگران به مناسبت روز کارگر گفت،امسال سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، این نگاه کارشناسی عمیقی را دربر دارد،، معنای عمیق که متضمن حفظ حقوق کارگر و کارفرما و تولید کننده و مصرف کننده و در یک جمله رعایت حق ایران وایرانی است.

 وی افزود، هدف از این نامگذاری توجه خاص به کارگر ایرانی، حمایت همه جانبه از کسانی که دلسوزانه صنعت واقتصاد کشوررا هدایت می کنند.

 نماینده مردم همدان تصریح کرد، در جلسه سران سه قوه نیز به صراحت اعلام کردم که،حال حقوق بگیران خوب نیست، این وضعیت نیز در اثر بی عدالتی به وجود آمده است، زیرا اگر حقوق بگیران احساس بی عدالتی نداشته باشند، شرایط را تحمل می کنند، اما وقتی درهمین ادارات وسازمانها در اسفند ماه ۹۶کسانی بازنشست شدند که پاداش پایان خدمت آنها یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان بود، یک که کارمند ماهانه یک میلیون و۲۰۰ تومان دریافتی دارد،یعنی ۸۳ سال کار کند تا، جمع دریافتی های او ققط برابر ،پاداش نجومی بگیران شود، این حقیقت است که، خاطر حقوق بگیران را مکدر می کند.

 وی تاکید کرد در زمان تدوین در برنامه ششم توسعه تلاش بسیاری در ۸ ماه کار شبانه روزی صورت گرفت،تا توانستیم مصوبات بسیار خوبی را در این برنامه از جمله مصوبه متناسب سازی حقوق کارگران را داشته باشیم، منابع این مصوبه کاملا دیده شد،در همین راستا دولت در لایحه بودجه ۹۷ موظف شد که بدهی های سازمان تامین اجتماعی بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان را پرداخت نماید.

 رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، گفت، متناسب سازی حقوق کارگران وکارمندان پول زیادی نمی خواهد، اگر مدیریت صحیح منابع صورت گیرد و تناسب حفظ شود،می توان در اندک زمانی به عدالت در پرداختها دست یافت.

 وی افزود، در کنار لزوم ایجاد انگیزه بالا در کارگران وتولید کنندگان، باید کالای ایرانی حمایت شود،اما با این وضعیت بانکها کالای ایرانی حمایت نمی شود، سودهای بسیار بالای وامها، تفکر درآمد زایی وعملکرد نامناسب بانکها باعث شده است که ،تعداد زیادی از کارگاهها خالی و کارگران بیکار شوند، در این وضعیت کارگر دیگر حتی جرات دفاع از حق خود را ندارد وتنها به حفظ موقعیت فکر می کند.

   حاجی بابایی با انتقاد از نوسان بازار ارز تاکید کرد،با افزایش قیمت دلار مصوب در لایحه به بالای ۶۰۰۰تومان نمی توان از کالای ایرانی حمایت کرد زیرا ابتنای کالای ایرانی بر پول ایرانی استوار است.

 وی در ادامه به لزوم پیشگیری از قاجاق کالا اشاره کردوگفت ،با ۲۰ میلیارد دلار قاچاق کالا نمی توان از کالای ایران حمایت و تولید را تقویت کرد،بخاطر همین رویکردهای اشتباه است که بیشتر کارگاهها تعطیل شده است.

 رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت، رهبری با این نامگذاری ،به صراحت اعلام که باید کالای ایرانی مورد حمایت قرار گیرد،باید قدمهای بزرگی برداشت وکارهای زیادی برای تحقق این هدف بزرگ صورت گیرد.

 وی گفت، در طول این چهل سال کارهای فراوانی در این کشور انجام شده است،ایرادهایی وجود دارد که کارگر، کارفرما، جوان وایرانی را اذیت می کند، وآن عدم مدیریت و توزیع ناعالادنه حقوق و دستمزد وامکانات است ، من بارها گفته ام و اعتقاد قلبی دارم که ، در کشور جمهوری اسلامی ایران، کمبود منابع مالی نداریم، اما توزیع ومدیریت صحیح منابع نداریم.

 امروز در سال ۹۷ بودجه عمومی ۷۳۰هزار میلیارد تومان است، در صورتی که این مبلغ در سال۹۲ معادل یک صد وبیست وهفت هزار میلیارد تومان بود،با مدیریت بهینه منابع علیرغم محاصره اقتصادی می توان اقتصادی پویا وشفاف را در کشور ایجاد نمود اما اشرافی گری نفوذی است که مانع از ایجاد این پویایی شده است

 وی تصریح کرد ،اعلام می کنم، این روحیه از نفوذ امریکا ،سایر تهدیدات آن خطرناکتر است و زیرا پویایی و نشاط کارگران می سود ، امنیت روحی وروانی افراد را مورد تهدید قرار می دهد،که پیامدهای آن برای جامعه قابل جبران نیست.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"