جذب حداقل ۳۰ هزار دانشجو در سال

دانشگاه فرهنگیان در قله نگاه رهبری/لزوم جذب حداقل ۳۰ هزار دانشجو در سال/ قلب سند تحول بنیادین دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی است

دکتر حاجی بابایی با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در هفته معلم گفت،این حضور ارزشمند، پیام بسیار مهمی را در برداشت، پیامی که حکایت از اهمیت جایگاه معلم و دانشگاه فرهنگیان دارد. که واقعا قلب سند تحول بنیادین است.

?رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود،بیان معظم له مبنی برآمار معلمان بازنشسته در آینده و اینکه تعداد دانشجویان این دانشگاه قدرت پاسخگویی به این کمبود را ندارد، را باید از منظر آمار وارقام دقیق و واقعی نگریست.

?وی تاکید کرد،اگر آموزش وپرورش با آمار رو به رشد دانش آموزی را با تعداد ۹۰۰ هزار نفر معلم که نیاز دارد، مورد بررسی قرار دهیم،با احتساب خدمت ۳۰ ساله هر معلم وبا این پیش فرض که تمام این معلمان در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تربیت شوند،که این امر به صورت ویژه مورد تاکید رهبری قرار گرفت، باید هر سال ۳۰ هزار نفر دانشجو جذب دانشگاه و شهید رجایی و۳۰هزار نفر معلم باز نشسته شوند.

?حاجی بابایی در تبیین موضوع گفت،باید در نظر داشت که این حالت عادی این دانشگاههاست،با در نظر گرفتن حفره بزرگ کمبود نیروی انسانی در آموزش وپرورش، که در نتیجه بی توجهی به آمار وارقام وبرنامه ریزی بر اساس آمار غلط وغیرواقعی از معلمان در طول ۵ سال گذشته ایجاد شده است وبه اشتباه انداختن دولت،با اعلام آمار ۱۵۰ هزار نیروی مازاد در آموزش وپرورش و از سوی دیگر طمع خصوصی سازی آموزش وپرورش با کاهش معلمان باید تعداد دانشجویان بیش از ۳۰ هزار باشد.

?وی تاکید کرد، حال با این اوصاف در وضعیت پیش آمده، دانشگاه فرهنگیان چه تعداد بیش از ۳۰ هزار نفر باید دانشجو در هر سال جذب کند،تا بتواند پاسخگوی نیازهای واقعی باشد،تا بفرموده مقام معظم رهبری فاصله این نیاز و تعداد دانشجویان موجود دانشگاه فرهنگیان را پر کند.وبافرمایشات معظم له باب ماده۲۸ اساسنامه هم که غیر قانونی بلای جان دانشگاه فرهنگیان شده بود بسته شد.

?رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس خاطر نشان ساخت،با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری ومکاتبات معظم له ،در خصوص اهمیت وجایگاه دانشگاه فرهنگیان در تربیت نیروی انسانی متخصص در آموزش وپرورش، فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی ،اعلام می کند که هر گونه کم کاری در مورد دانشگاه فرهنگیان را برنمی تابیم و پیگیر راهبردها، برنامه های دانشگاه در تحقق اهداف سند تحول بنیادین ومنویات مقام معظم رهبری هستیم .

?وی تاکید کرد ،در این زمینه هر گونه همکاری را با آموزش وپرورش خواهیم داشت و گفت، لازم به یادآوری است که در آموزش وپروش ده ها هزار معلم متخصص با مدرک دکتری وجود دارد.

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"