جذب و بکارگیری معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی،از نشست هم اندیشی با وزیر آموزش وپرورش در خصوص بحران نیروی انسانی در این وزارتخانه خبر داد‌.

   دکتر حاجی بابایی با اعلام این خبر گفت :بحران نیروی انسانی در آموزش وپرورش به دنبال بازنشستگی صدها هزار نفر، درسالهای آینده ،جلسه فراکسیون فرهنگیان امروز در مجلس با حضور دکتر انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری کشور، وزیر آموزش وپرورش ومعاونین واعضای فراکسیون فرهنگیان تشکیل شد.

 وی افزود در این جلسه ،در مورد تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی بحث گفتگو شد و مقرر گردید ،که جذبمعلم فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت پذیرد.

 رئیس فراکسیون فرهنگیان بیان داشت،با توجه به این که در سالهای آتی بحران نیروی انسانی در آموزش وپرورش وجود دارد، باید از هماکنون نسبت به تدوین برنامه های عملیاتی ،با توجه به شرایط موجود آموزش وپرورش،آمار دانش آموزان و سایر مولفه های موثر در این موضوع صورت گیرد.

 وی اظهار نمود، تشکیل مستمر جلسات کارشناسی برای آسیب شناسی وضعیت موجود و شناسایی ظرفیتها از دیگر مصوبات این نشست تخصصی بود.

 دکتر حاجی بابایی با اشاره به سخنان، دکتر بطحایی گفت، بنا به اظهار وزیر آموزش وپرورش درخواست واعلام آمادگی وزارت آموزش وپرورش برای پذیرش ۲۵ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان، به سازمان سنجش وآموزش کشور ،سازمان اموراداری واستخدامی وسازمان برنامه وبودجه ارائه شده است، که باید به صورت ویژه پیگیری گردد.

 وی در پایان تصریح کرد،در حوزه های نحوه پذیرش دانشجو، نگهداری وهزینه های دانشگاه و سایر موارد در جلسات آتی تصمیم گیری می شود.

 

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدان



تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"