پیش بینی‌ها درست از آب درآمد

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس معتقد است دلیل تعلل و اعلام اخبار متناقض و سرگردانی مردم در خصوص آزمون سمپاد ۹۷ برنامه‌ریزی برای توسعه مدارس غیردولتی بود

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه حقوق شهروندی کودکان و نوجوانان با خصوصی سازی مدارس نقض شده است، گفت: با اعلام جذب دانش‌آموزان در مدارس سمپاد در دوره اول متوسطه پیش بینی‌ها درست از آب درآمد و مشخص شد این همه تعلل و اعلام اخبار متناقض و سرگردانی مردم، از بهمن تاکنون فقط برنامه‌ریزی برای گرفتن زمان، برای توسعه مدارس غیردولتی بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش‌بینی شده بود که آموزش و پرورش بعد از تکمیل ظرفیت مدارس غیردولتی ثبت نام و جذب دانش آموزان در مدارس سمپاد را شروع می‌کند.

کار گزینش وجذب و ثبت نام در مدارس غیر دولتی به اتمام رسیده است

وی با بیان اینکه بر اساس اخبار واصله کار گزینش و جذب و ثبت نام در مدارس غیردولتی به اتمام رسیده است، ادامه داد: این در حالی است که در شهر تهران ۱۲ میلیون تومان و گاهی بیش از ۲۰ میلیون تومان شهریه از اولیای دانش آموزان دریافت و یا وثیقه‌های لازم برای وصول شهریه از اولیای دانش آموزان اخذ شده است.

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: خبرها حاکی از آن است که در صورت انصراف دانش آموزان از این مدارس حداقل ۵ درصد از شهریه استرداد نمی‌شود، یعنی کاسبی در سطح وسیع در فرهنگی‌ترین نهاد کشور و استفاده از استیصال مردم با برنامه‌ریزی آموزش وپرورش و سوء استفاده از مردم؛ که به هیچ عنوان توجیهی ندارد.

 آموزش وپرورش با سفسطه به جذب دانش آموزان مستعد در بخش غیردولتی  رسید

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران که بارها مقام معظم رهبری در خصوص عدالت تذکر داده‌اند، باید دستگاهی که متولی آموزش و فرهنگ کشور است، پرچمدار توسعه عدالت باشد؛ این رویکرد وزارت آموزش و پرورش 100 درصد با روح حاکم بر آموزش و پرورش و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامه ششم توسعه و سایر اسناد فرادستی در تضاد است.

وی ادامه داد: از روزهای ابتدایی طرح حذف آزمون در مدارس ابتدایی اعلام کردم که حذف آزمون و مقوله حذف مدارس سمپاد دو بحث کاملا مجزا است؛ که  متاسفانه شاهد بودیم که  آموزش و پرورش با سفسطه به هدف خود مبنی بر اولویت دادن به جذب دانش آموزان مستعد در بخش غیردولتی رسید و با خبر دیروز وزارت آموزش وپرورش برای همه روشن شد که متاسفانه عدالت آموزشی در آموزش و پرورش اولویت اول نیست.

آموزش وپرورش از مسیر اصلی خود خارج شده است

حاجی بابایی با بیان اینکه وزارت آموزش وپرورش باید خیلی زودتر از این زمان به دنبال روش‌های جایگزین آزمون برای جذب دانش‌آموزان مستعد در مدارس سمپاد می‌گشت، اظهار داشت: روزهای پایانی اردیبهشت زمانی مناسبی نیست که وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌کند به دنبال راهکار جایگزین آزمون هستیم.

وی با اشاره به اتمام مراحل جذب و ثبت‌نام در مدارس غیردولتی افزود: این شهریه‌های کلان و دریافت وثیقه مبنی بر عدم استرداد حداقل ۵ درصد از شهریه ها از دانش آموزان ثبت‌نام شده نشان می‌دهد که آموزش و پرورش از مسیر اصلی خود خارج شده است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان در پایان اظهار امیدواری کرد که دانش آموزان ثبت‌نام شده در مدارس غیردولتی نیز در لیست پذیرفته شدگان مدارس سمپاد قرار بگیرند و آموزش وپرورش نگران از دست دادن لقمه‌های چرب خود در مدارس غیردولتی نباشد./

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"