مخالفت با کلیات طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور

نمایندگان مجلس با 61 رای موافق، 115 رای مخالف و 17 رای ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر با کلیات طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشوری مخالفت کردند که براین اساس این طرح از دستور کار مجلس خارج شد.

به گزارش فارس، در جریان بررسی این طرح نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه به عنوان مخالف کلیات با بیان اینکه دولت برای این موضوع باید لایحه ارائه دهد گفت: مجلس در برنامه ششم قانونی برای شفافیت حقوق و دستمزد تصویب کرده که دولت هنوز آن را اجرایی نکرده است بنابراین به جای تصویب قانون جدید دولت را باید موظف به اجرای قوانین موجود کرد.

غلامرضا کاتب در موافقت با این طرح گفت: در حال حاضر هر دستگاه براساس درآمدهای به دست آمده حقوق مدیران و کارمندان خود را پرداخت می کنند چرا دستگاه ها باید با توجه به نظر خود حقوق کارمندان را تنظیم کنند.

وی ادامه داد: این طرح به شفافیت و افزایش نظارت کمک می‌کند چرا که دریافتی‌ها و پاداش ها و غیره در سامانه ثبت می شود و دستگاه های نظارتی مانند سازمان حسابرسی هر 6 ماه گزارشی در این زمینه ارائه می دهد؛ این قانون به شمولیت پرداخته و تمام دستگاه ها نمی توانند از این قانون خارج شوند؛ این طرح به اجرای عدالت کمک می کند و از پرداخت حقوق های نجومی جلوگیری می نماید.

براساس این گزارش، محمدرضا صباغیان نماینده مهریز به عنوان دومین مخالف کلیات طرح مذکور گفت: در این شرایط سخت اقتصادی که مردم مشکلات بسیاری دارند طرحی پیشنهاد می شود که حقوق مدیران را افزایش می‌دهد، طراحان با چه دیدگاهی این طرح را ارائه کردند؟ این طرح سقف حقوق‌ها را زیاد کرده و باعث دریافت حقوق نجومی و حتی رسیدن حقوق مدیران به ۴۰ یا ۵۰ میلیون تومان می شود.

همچنین حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس در موافقت با این طرح اظهار داشت: ماده 38 برنامه توسعه ششم در رابطه با حقوق های نجومی بود، مجلس آن را تصویب کرد اما در مجمع تشخیص مصلحت نظام این ماده حذف شد.

وی اضافه کرد: رهبری بر جلوگیری از حقوق های نجومی تاکید داشتند؛ ماده 38 برنامه ششم با تلاش دولت حذف شد، اما پس از گذشت 15 ماه از تصویب قانون برنامه ششم هنوز قانونی برای حقوق های نجومی وجود ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: این طرح یک گام به جلو است و اگر تصویب شود می دانیم که چه مقدار حقوق داده شده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"