آموزش و پرورش با 194 هزار کسری نیروی انسانی مواجه است/ مردم در سختی‌اند چرا رئیس جمهور سکوت کرده؟

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بيان اينكه آموزش و پرورش با 194 هزار کسری نیروی انسانی مواجه است، گفت: دولت باید به داد مردم برسد چرا که اوضاع مالی مردم مناسب نیست و تیم اقتصادی دولت موفق نبوده است؛ چرا رئیس جمهور سکوت کرده در حالی که مردم در سختی زندگی می‌كنند؟

حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه آموزش و پرورش شرایط خوبی ندارد، اظهار کرد: هرگونه نگاه سیاسی به آموزش و پرورش سمی مهلک است در حالی که بودجه مناسبی ندارد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نخستین و تاثیرگذارترین وزارتخانه است، افزود: بودجه این وزارتخانه در ردیف 13 لایحه دولت قرار دارد و در طول پنج سال گذشته بودجه آموزش و پرورش از 15.6 درصد بودجه عمومی به کمتر از 10 درصد کاهش یافته است و 14 هزار میلیارد تومان آموزش و پرورش بدهی و کسری دارد.

 

↙️آموزش و پرورش نتوانسته رضایت عمومی فرهنگیان را به دست آورد.

 

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای ساماندهی آموزش و پرورش در ابتدای مهرماه احساس نگرانی می شود چرا که پنج سال قبل یک دروغی عنوان شد مبنی بر اینکه آموزش و پرورش 150 هزار نیروی مازاد دارد که این دروغ سبب شد دولت از آن سال تاکنون مساعدتی برای نیروی انسانی و دانشگاه فرهنگیان با آموزش و پرورش نداشته باشد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش امروز با 194 هزار کسری نیروی انسانی مواجه است، تصریح کرد: امروز یک ‌میلیون و 700 هزار ساعت حق‌التدریس نیاز داریم، آموزش و پرورش نتوانسته رضایت عمومی فرهنگیان را به دست آورد و اقداماتی همچون کسری سختی کار در این خصوص صورت گرفته است.

 

↙️دولت باید به داد مردم برسد

 

↙️حاجی‌بابایی افزود: درباره سختی کار گفته می‌شود که به مصوبه مجلس نیازی نداشته و هیات دولت باید مصوب کند تا سختی کار برداشته شود و حق سرپرستی خانم‌های مجرد سرپرست خانوار پرداخت شود.

 

وی با بیان اینکه نامه بنده به رئیس جمهور درباره اردوگاه باهنر به این دلیل بوده که رئیس جمهور به میدان بیاید، گفت: رئیس جمهور باید اردوگاه باهنر را نجات دهد و برخی نباید ناشیانه از این اقدام دفاع کنند.

 

↙️رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر کسی می‌خواهد بداند که اردوگاه شهیدباهنر در کجاست و با چه شماره ای فروخته شده است بنده می‌گویم به شماره سرپلاک ثبتی 6/1 قریه منظریه را با سند قطعی غیرمنقول شماره 84388 مورخ 95/12/03 دفتر اسناد رسمی شماره 119 تهران به شرکت غیردولتی واسط مالی شهریور سوم فروخته شده و سپس توسط این شرکت به آن‌ها اجاره داده شده است و این اجاره‌ای که در اختیار آن ها قرار گرفته یک سوم قیمت واقعی بوده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"