آمریکایی‌ها جنگ اقتصادی عظیمی را علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته‌اند،

«حمیدرضا حاجی بابایی» رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی دفاع پرس، با بیان اینکه  آمریکایی‌ها جنگ اقتصادی عظیمی را علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته‌اند،

اظهار داشت: امیدواریم که اقدامات به‌موقع مسئولان و کار و تلاش‌های بی‌وقفه آن‌ها خنثی‌گر توطئه‌های آمریکا و متحدانش باشد.

حاجی‌بابایی در ادامه با اشاره به اینکه مردم پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی هستند، افزود: امروز عملکرد ناصحیح و ناکارآمدی برخی از مدیران در پست‌های ارشد باعث شده تا معیشت مردم در تنگناهای اقتصادی قرار گیرد. غفلت برخی از مسئولان جهت پیگیری مطالبات مردم در خصوص کاهش معضلات و دغدغه‌های معیشتی‌شان باعث شده که آنها از عملکرد مسئولان رضایت نداشته باشند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که در جنگ اقتصادی که امروز آمریکا علیه ایران به راه انداخته است، فرماندهان و چاره‌اندیشان کشور ما در این جنگ چه کسانی هستند، تصریح کرد: ما در این جنگ اقتصادی سه فرمانده بیشتر سراغ نداریم؛ رئیس جمهور، رئیس قوه مقننه و رئیس قوه قضائیه فرماندهان جنگ اقتصادی در مقابل آمریکایی‌ها هستند که می‌بایستی برنامه‌های مدون خود در جهت مقابله با اقدامات ضدایرانی دشمنان را به مردم ارائه دهند.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش مشکلات اقتصادی کشور یکی از مطالبات به‌حق مردم از مسئولان است، گفت: این نکته که چرا مسئولان مسائل و مشکلات جاری کشور و راهکارهای مقابله با این مشکلات را برای مردم بیان نمی‌کنند، در افکار عمومی جامعه مبهم مانده است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم از رئیس مجلس شورای اسلامی توقع دارند که در رسانه ملی حضور پیدا کند و با آنها از برنامه‌های مجلس برای چگونگی عبور از تنگناهای اقتصادی کشور صحبت کند. متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم مشکلات کشور و راهکارهای برون‌رفت از معضلات اقتصادی را برای مردم شفاف‌سازی کنیم.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه مسئولان باید گزارش اقدامات خود در جهت بهبود وضعیت معیشتی مردم را به آنها ارائه دهند، افزود: عدم دلسوزی و خدمتگزاری مسئولان، زمینه ساز کاهش اعتماد مردم به مسوولان می‌شود.

وی جلسات غیرعلنی مجلس برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور را بی‌اثر خواند و گفت: اینکه ما در جلسات غیرعلنی در خصوص دغدغه‌های مردم حرف بزنیم، اما بعد از پایان جلسه اقدام مهم و اساسی برای کاهش مشکلات مردم انجام ندهیم، چه فایده‌ای برای مردم دارد؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اهداف تشکیل انقلاب و آرمان‌های حضرت امام راحل خاطرنشان کرد: مردم با اصل نظام و انقلاب مشکلی ندارند، تنها موضوعی که باعث نارضایتی مردم شده، عملکرد نامطلوب مسئولان است. به اعتقاد بنده خطرات و آسیب‌های احتمالی بی‌توجهی مسئولان به دغدغه‌های مردم و عدم تلاش برای رفع آن‌ها، از توطئه‌های دشمنان خارجی به مراتب مخرب‌تر است.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه باید تمام توجه مسئولان و در راس آنها رئیس جمهور به کاهش دغدغه‌های معیشتی مردم معطوف باشد، گفت: در شرایط حساس کنونی که هم مشکلات داخلی و هم خصومت‌های دشمنان خارجی دست به دست هم داده تا وضعیت کشور را ملتهب کنند، متاسفانه کسی پاسخ‌گوی نیازهای به‌حق مردم نیست.

وی برخورد قاطعانه قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی را راهگشای مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم به زودی رئیس قوه قضائیه برای مردم اخبار خوشی در این خصوص داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه اشرافی‌گری در میان برخی از مسئولان رخنه کرده است، گفت: مهم‌ترین گله‌ی مردم عدم برخورد مسئولان با مفسدان اقتصادی است. مفسد اقتصادی هرکس که هست باید به مردم معرفی و با او برخورد شود؛ حال می‌خواهد این مفسد نماینده مجلس باشد، قاضی باشد، آقازاده باشد و یا هر کس دیگر.

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"