FATF رای نخواهد آورد

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس جزئیات دیدار هیات رئیسه فراکسیون متبوعش را با رئیس مجلس درباره FATF تشریح کرد.

درصورت همراهی لاریجانی FATF رای نخواهد آورد

به گزارش مشرق، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان و رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چندی پیش رئیس مجلس از ما برای روز شنبه (یکم مهرماه ۹۷) دعوت کرده بود و بر این اساس عنوان کرد که در این جلسه فراکسیون های مجلس و مسئولانی از وزارت امور خارجه هم حضور دارند.

بیشتر بخوانید:

هشدار عضو کمیسیون امنیت ملی درباره تصویب عجولانه یکی از لوایح FATF

۱۶ پرسش و پاسخ در خصوص تعامل ایران وFATF

وی افزود: در همین حد ما مطلع بودیم که رئیس مجلس جلسه‌ای با حضور اعضای فراکسیون‌های مختلف و نمایندگانی از وزارت امروز خارجه تشکیل داده است. اما در جریان افراد دیگر و کسانی که در این جلسه حضور می‌یابند نبودیم. رئیس مجلس تنها اعلام کرد که از فراکسیون شما هم باید در این جلسه حضور پیدا کنندکه موضوع در رابطه با FATF است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:‌ بنده زمانی که با هیأت رئیسه فراکسیون صحبت کردم مجموعه نظر ما این شد که ما یک جلسه جداگانه‌ای را با لاریجانی داشته باشیم که ببینیم موضع چیست.

وی ادامه داد: نمی‌شود وارد جلسه‌ای شویم که نمی‌دانیم با حضور چه کسانی و درباره چه موضوعاتی قرار است بحث شود و بعداً هم چه نتیجه‌ای گرفته شود.


حاجی‌بابایی بر همین اساس اضافه کرد: به همین دلیل قرار ما بر این شد که جلسه دیگری غیر از آن جلسه را با آقای لاریجانی داشته باشیم که برخی آقایان کلمه تحریم را به کار برده بودند و برخی هم تحلیل‌های ناصوابی کرده بودند یعنی آن چیزهایی که بیشتر از خود آنها سر می‌زند منتصب به فراکسیون ولایی کرده بودند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: پس از برگزاری جلسه روز شنبه آقای لاریجانی امروز خود از ما (هیأت رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی) در جلسه‌ای که ترتیب داده بود حاضر شویم.


حاجی‌بابایی افزود: این جلسه تشکیل شد و رئیس مجلس گزارشی را از وضعیت جلسه‌ای که برگزار شده بود را بیان کرد و عنوان کرد که به هر حال این مباحث است و از ما پرسید که چه کارهایی را درباره FATF انجام دهیم.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی همچنین عنوان کرد: بحث ما در این جلسه این بود که زمانی که مجلس خدمت مقاممعظمرهبری رسید از سخن ایشان این گونه برمی‌آمد که رهبری با این کار یعنی تصویب FATF مخالف هستند. آقای لاریجانی هم همین نظر را داشت و عنوان کرد که بله برداشت بنده هم همین است.

وی افزود: در این جلسه همچنین عنوان کردیم از دیداری که با رهبری داشتیم تا امروز سخن دیگری را از مقام معظم رهبری نشنیدیم که دیدگاه دیگری داشته باشند و یا نظر دیگری نسبت به FATF داشته باشند. به همین دلیل حرفی برای زدن باقی نمی‌ماند ما در مورد چه چیزی می‌خواهیم بحث کنیم موضوعی که برای ما روشن است.


حاجی‌بابایی افزود: علاوه بر این موضوع‌، بحث دیگر این است که معلوم است و فراکسیون نمایندگان ولایی نظر موافقی با FATF ندارد اما فراکسیون امید با تصویب FATF موافق هستند بنابراین در اینجا موضوع مشخص ا


وی عنوان کرد: به هر حال ما در جلسه امروز به آقای لاریجانیگفتیم اگر شما و دوستانتان همراه ما باشید FATF رأی نمی‌آورد اما اگر همراه امیدی‌ها باشید رأی می‌آورد.


رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: جمع‌بندی خاصی در این جلسه انجام نشد و فقط عنوان کردیم که ما هیچ حجت جدیدی را غیر از آنچه که تا امروز در فراکسیون بحث کردیم را نداریم که درباره آن صحبت کنیم. دیدگاه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی قبلاً در رابطه با FATF مشخص بوده و نظر جدیدی که بتواند دیدگاه فراکسیون را تغییر داده و یا نگاه جدیدی از سوی مقام معظم رهبری تا امروز ندیدیم و نه شنیدیم.


وی در خاتمه گفت: اگر مجلس می‌خواهد بر اساس رفتار خود به این قضیه (FATF) ورود پیدا کند ما دیدگاه و نظرات خود را خواهیم داشت.

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"