مشکل پرداخت حقوق پرسنل شهرداری ها

 نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ۸۰۰ شهرداری در کشور وجود دارد که در پرداخت حقوق پرسنل با مشکل مواجه شده اند.

✅ حمیدرضا #حاجی_بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰۰ شهرداری در کشور وجود دارد که با توجه به مراجعات مکرر پرسنل آنها از نقاط مختلف کشور، حتی در پرداخت حقوق پرسنل با مشکل مواجه شده اند، گفت: مشکلات #شهرداری های و کمبود منابع مالی در شهرهای کوچک و میانی به دلیل محدودیت در وضع عوارض و ایجاد درآمدهای محلی که ارتباط مستقیمی با ظرفیت‌ها و بنیان‌های اقتصادی شهر دارد؛ وضعیت بحرانی‌تری را ایجاد کرده است.


✅وی بابیان اینکه امیدواریم در بودجه ۱۳۹۸ به این موضوع توجه شود تا بتوانیم از درآمد حاصل از فروش نفت و شرکت های نفتی و هدایت آنها سهم بیشتری برای برنامه های دولت از این اعتبارات در نظر بگیریم، گفت: در خصوص ۳۲ هزار میلیارد ریال از عوارض فراورده های نفتی سهم #شهرداری_ها که برخلاف ماده ۶ و ماده ۳۹ قانون #برنامه_ششم بودجه ۱۳۹۷ بود، با ارسال نامه به رئیس مجلس یادآوری و درخواست شد که براساس قانون با موضوع برخورد شود.


✅ وی بابیان اینکه این نامه مورد استقبال نمایندگان مجلس قرار گرفت و ۱۵۰ نفر از نمایندگان این نامه را امضاء کردند، گفت: در بند۱۱۰ تغییرات متفرقه مصوبات ابلاغی مجلس شورای اسلامی بر برخلاف روند تبصره های قانون بودجه به دولت ابلاغ شده بود ۳۲ هزار میلیارد ریال از عوارض فرآورده‌های نفتی سهم شهرداری ها علی رغم مغایرت با برنامه ششم توسعه و قانون مالیات بر ارزش افزوده به کمک به #هدفمندی_یارانه ها اختصاص یابد.


✅ نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: در این نامه یادآوری شده که این موضوع باید براساس ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه در #تبصره_۱۴ قانون بودجه، در جدول درآمد حاصل از #یارانه ها درج می شد.


✅ #حاجی_بابایی گفت: طرح در صحن علنی مجلس و اخذ دوسوم آراء نمایندگان برای اختصاص این مبلغ به #هدفمندی_یارانه ها از مواردی است که در این نامه بر آن تاکید شده است.


✅وی تاکید کرد: بر اساس این مکاتبه و پیگیری های صورت گرفته، موضوع در صحن #علنی #مجلس مطرح و یک #فوریت آن به تصویب رسید.


✅وی افزود: با تصویب یک فوریت؛ بازگشت ۳۲ هزار میلیارد ریال #عوارض وصولی فرآورده‌های نفتی به حساب مرکز وجوه وزارت کشور که دستگاه اصلی متولی امور #شهرداری‌ها و #دهیاری است قانونی شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"