صدها هزار نفر از مردم مظلوم حاشیه شهر نجات پیدا می‌کنند

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به اینکه کلانشهر شدن همدان در سال 1387 مصوب شد، اظهار کرد: این پروژه جزء نیازهای اساسی و اضطراری مردم استان و شهر همدان است زیرا همدان با جمعیت رو به افزایش مواجه بوده و نقشی در منطقه غرب دارد که نشان می‌دهد شهری بین‌المللی خواهد شد.

 

 حمیدرضا حاجی‌بابایی با بیان اینکه جشنواره‌هایی چون پویانمایی و اتفاقات همدان 2018 موید این نکته است، افزود: همدان شهری است که باید هم برای آن تعریف منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی انجام دهیم و از دریچه شهرستانی و استانی و کشوری به آن بنگریم.

  وی با اشاره به اینکه از هر دریچه‌ای می‌توان به همدان نگاه کرد که هر یک با دیگری متفاوت است، تصریح کرد: هر فرد با توجه به نوع و زاویه نگاهش می‌تواند نکات مثبت و شاید منفی را برای کلانشهر همدان تصور کند.

  نماینده مردم همدان در خانه ملت با بیان اینکه از نظرات و اظهارنظرها باید استقبال کرد، ادامه داد: وقتی پیشنهاد کردم که همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن در سال 1383 شناخته شود یک سال در صحنه ملی با چالش و رقابت مواجه بودم و استانی‌های پرآوازه‌ای چون اصفهان، فارس که از افتخارات کشور هستند، این ادعا را داشتند و ما هم استدلالات خود را مطرح کردیم و در نهایت به نام همدان این عنوان بزرگ را ثبت کردیم.

  وی با اشاره به اینکه چالش بعدی ما در در داخل همدان بود، خاطرنشان کرد: سال‌ها خون دل خوردیم و زحمت کشیدیم تا بعضی‌ها در داخل استان نام تاریخ و تمدن را بر زبان بیاورند.

  حاجی‌بابایی با بیان اینکه عموم مردم این عبارت را در مکالمات و مکاتبات خود استفاده می‌کنند، گفت: اما برخی بحث داشتند و از نقطه نظرات سیاسی و یا زوایای دیگر با این عبارت مشکل داشتند.

  وی با اشاره به اینکه امروز همه پایتخت تاریخ و تمدن را قبول دارند، اظهار کرد: در این پروژه به این بزرگی و ابعاد نباید از نقطه نظرات دیگران دوری می‌کردیم که در نهایت نیز مورد قبول همگان قرار گرفت.

 ♻️رینگ سوم شهر یک مرحله از کلانشهر شدن است

  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کلانشهر همدان نیز پروژه کلانی است و همه باید اظهار نظر کنند، افزود: رینگ سوم شهر، یک مرحله از کلانشهر شدن همدان است و تعجب در این نکته است که چرا برخی از افراد کلانشهر شدن را در این خلاصه می‌کنند که چند روستا قرار است به بافت شهری بپیوندند.

  وی این نگاه را از زاویه شهرستانی دانست و تصریح کرد: برای افزوده شدن این چهار روستا به شهر ساعت‌ها و روزها کار کارشناسی در فرمانداری و استانداری انجام شده و شورای برنامه‌ریزی استان در این حوزه تأمل کرده و نظر موافق داده است.

  حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه هر روز نامه‌هایی مبنی براینکه چه زمانی این روستاها شهر می‌شود، دریافت می‌کند، ادامه داد: ممکن است برخی از دوستان نیز نگرانی‌هایی داشته باشند و بحث‌هایی را بیان کنند.

  وی با بیان اینکه برخی نیز از هزینه‌ها سخن می‌گویند، خاطرنشان کرد: مردم همدان به شهرداری، آب و فاضلاب و سایر شرکت‌های خدمات‌رسان هزینه پرداخت می‌کنند و برای بسیاری از این شرکت‌ها در مجلس بودجه تصویب می‌شود تا برای همه مردم هزینه شود.

  نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت با اشاره به اینکه طبیعی است کار شهرداری و سایر شرکت‌ها با کلانشهر شدن همدان افزایش یابد، گفت: برخی نیز از کمبود فضای سبز و کاهش سرانه آن می‌گویند که البته باید گفت برعکس این قضیه رخ می‌دهد چراکه این مسئله باعث سامان یافتن فضای سبز و توقف ساخت و سازهای غیر مجاز می‌شود.

  وی اظهار کرد: کلانشهر شدن مانع از هرج و مرج، خرید و فروش‎های مسأله‌دار و شبانه میلیاردر شدن برخی می‌شود، ضمن اینکه رینگ سوم شهر منابع مالی را به مردم بازمی‌گرداند.

  حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه کلانشهر شدن باعث اجرای قانون می‌شود، افزود: ممکن است با اجرای رینگ سوم شهر برخی متضرر شده و برخی سود کنند اما در مجموع مردم شهر همدان منتفع می‎شوند.

  وی با بیان اینکه اجرای رینگ سوم شهری مانع از ندانم‌کاری‌ها و بدکاری‌ها خواهد شد، تصریح کرد: کاربری‌های هر زمین و منطقه مشخص می‌شود و هیچ فردی نمی‌تواند شبانه یک ملک را بسازد و بفروشد.

  نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت ادامه داد: صدها هزار نفر از مردم مظلوم حاشیه شهر با کلانشهر شدن نجات پیدا می‌کنند و از منظر اجتماعی و جامعه شناسی چیزی به عنوان شهروند درجه یک و دو نخواهیم داشت.

 

 

 

وی با بیان اینکه در کلانشهر شهروند درجه یک در حفظ جایگاه خود دچار ترس نیست و برای حفظ خود دیگران را در سطح پایین نگاه نمی‌دارد، خاطرنشان کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم همدان یک قطب کشوری است و این قطب را نمی‌تواند تنها با پیاده‌راه بوعلی و عباس‌آباد اداره کرد زیرا همه همدان این خیابان‌ها و کوی استادان نیست.

  حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه از همه دعوت می‌کنیم برای زندگی به همدان بیایند، گفت: ما می‌خواهیم همدان بزرگ را بسازیم و این قطب بودن قرار است یک منطقه را مدیریت کند و برای تحقق این مهم باید آنقدر بزرگ باشد که از پس آن برآید.

  وی تأکید کرد: ما کلانشهر را انتخاب نمی‌کنیم، بلکه این کلانشهر است که خودش، خودش را انتخاب می‌کند به طوری که امروز کسی نمی‌تواند بگوید تهران، کلانشهر نیست.

  نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت با بیان اینکه همدان 700 هزار نفر جمعیت دارد و این یعنی کلانشهر، اظهار کرد: ما با تمام قدرت از حقوق مردم همدان دفاع می‌کنیم و به همه افرادی که انتقاد دارند احترام می‌گذاریم.

  وی با اشاره به اینکه هزینه‌های طرح‌های بزرگ را باید بدهیم تا درآمدهای مردم افزایش یابد، افزود: انشاءالله که همه مردم دست به دست هم دهیم تا همدان را پیشرفته‌تر و توسعه یافته‌تر ببینیم.

  حاجی‌بابایی تأکید کرد: وقتی که کسی از پله‌ اول می‌خواهد به پله‌های بعدی صعود کند نیاز به انرژی دارد و باید هزینه آن را بپردازد تا از مزایای آن سود ببرد.

  وی تصریح کرد: شهری که بزرگ و بین‌المللی شد و به پایتخت گردشگری آسیایی بدل گشت، باید کلانشهر شود، کلانشهر شدن همدان تصمیم‌گیری نمی‌خواهد و این مصوب شده و باید برای عملیاتی شدن آن گام برداریم.

  نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت خاطرنشان کرد: برای اجرای رینگ سوم شهری استاندار، کارشناسان استانداری، شهردار، رئیس شورای شهر همدان، مسکن و شهر سازی و اغلب نهادها موافق هستند.

 

سروش:

https://sapp.ir/hajibabaei_ir

 

ایتا:

https://eitaa.com/hajibabaei_ir

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"