ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در فامنین مصوب شده است

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی بابایی پیش از ظهر شنبه در نشست جوانان شهرستان فامنین با تاکید بر توانمندی جوانان و لزوم استفاده از این ظرفیت در توسعه شهرستان گفت: کارهایی در شهرستان فامنین انجام شده که می توان گفت کارهای زیربنایی و زیرساختی بوده و منطقه را تغییر داده است.

وی افزود: در آن زمان که منطقه پیشخور در ردیف محرومترین مناطق بود کارهای اساسی در منطقه صورت گرفته و تاحد زیادی تحرک برای توسعه ایجاد کرده است که انتظار من از مردم منطقه مکتوب کردن تاریخ منطقه است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از اقدامات زیر بنایی برای توسعه شهرستان فامنین را عبور اتوبان و راه آهن از این منطقه برشمرد و گفت: این اقدام تاثیر بسیار مهمی در توسعه شهرستان فامنین دارد.

وی در تبیین موضوع بیان کرد: سال ۸۳ اجرای پروژه راه آهن تهران - همدان را از محضر مقام معظم رهبری درخواست کردیم که حتی نمایندگان وقت استان با این طرح مخالفت کردند اما با تصویب آن در مجلس شورای اسلامی به عنوان یک طرح دو فوریتی، اساس کار به گونه ای که یک نوزاد متولد شود، بنیان نهاده شد و دیگر کسی نمی توانست آن را از بین ببرد و در طول چند سال با وجود فراز و فرودهای فراوان بالاخره راه آهن به بهره برداری رسید و در فروردین سال جاری نیز مصوبه برقی و سریع السیر شدن آن را گرفتیم.

حاجی بابایی پروژه آزادراه تهران - همدان را نیز از زیر ساختهای بسیار مهم توسعه منطقه برشمرد و گفت: درپروژه آزاد راه تهران - همدان هم ابتدا طرح با عنوان اتوبان ساوه - روعان در لایحه بودجه ۸۷ مطرح شده بود که آن را در مجلس به اتوبان ساوه-همدان تبدیل کردیم اما در زمان کلنگ زنی باند دوم ساوه - همدان، پروژه را آزاد راه اعلام کردیم و دو سال بعداز تصویب پروژه، کارعملیات اجرایی آن شروع شد و در نهایت به بهترین شکل به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه فرمانداری شدن فامنین نیز یکی از اقدامات اساسی و زیرساختی در توسعه شهرستان بود، گفت، با وجود جمعیت ۴۰ هزار نفری فامنین با تصویب آن، نام فامنین را به عنوان یکی از شهرستانهایی که در کشور دارای ردیف ملی است قرار دادیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بابیان اینکه تلاشها برای پیشرفت و توسعه این منطقه به گونه ای بود که حتی زمانی که فامنین بخش بود، ردیف ملی احداث بیمارستان مصوب شد، گفت: طی بررسی های انجام شده وضعیت بیمارستان فامنین برای ما رضایت بخش نبود و بخاطر همین با دعوت از وزیر بهداشت، وی شخصا برای رسیدگی به وضعیت بیمارستان در شهرستان حضور یافت و دستور بهبود وضعیت بیمارستان بر اساس انتظارات مردم فامنین را صادر کرد.

وی به منطقه ویژه اقتصادی در فامنین نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان مصوب شده است و به زودی با دعوت از وزیر کار و پیگیریها، برنامه های ایجاد این منطقه کامل می شود.

حاجی بابایی گفت: ردیف ملی فاضلاب شهرستان فامنین نیز در کنار پروژه ساماندهی فاضلاب همدان مصوب شده که کاملا قابلیت اجرایی دارد و با وزیر کشور برای تبدیل تجرک به شهر مکاتبه شده است.

وی تاکید کرد: شهرستان فامنین باید تبدیل به فامنین قدرتمندی شود که در کنار اقدامات تاثیر گذار نیاز به یک اراده جمعی دارد به طوری که باید نگاه کلان شهرستانی به ساماندهی ورودی شهر داشته باشیم و با تعریف عملیاتی درست و کامل برای استفاده از ظرفیتهای فامنین اقدام کنیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از شروع عملیات اجرایی کلانشهر همدان تا چند روز آینده خبر داد و گفت: رینگ سوم همدان کنار گذر شرقی همدان را به اتوبان قهاوند به فامنین متصل می کند که این اتوبان به جاده ملایر وصل می شود کمااینکه از اصله به کاج و سردرود اتوبان دیگری در دست احداث است.

وی خطاب به جوانان اظهار داشت: شما جوانان باید تحرک جدیدی در شهرستان ایجاد کنید و باید افکار عقلانی داشته باشید و با شور و نشاط و عقلانیت در جهت توسعه فامنین تلاش کنید.

وی با بیان اینکه باید عقلانیت را با هم افزایی و همدلی جایگزین حزب و دسته بازی کنیم و در اداره شهر روی تمام مردم حساب باز کرده و از همه ظرفیتها استفاده کنیم، گفت: باید از پتانسیل همه جوانان به طور ویژه استفاده کرد و همه باید با هم همکاری کنید تا از این ظرفیتها استفاده شود.

حاجی بابایی به آینده نگری در برنامه های توسعه ای شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: ده سال دیگر باید نمای شهر کاملا متفاوت باشد و کارهای اساسی و روبنایی نیز به موازات کارهای زیر بنایی و توسعه ای انجام شود.

وی برنامه های رویداد همدان ۲۰۱۸ را مهم برشمرد و گفت: برای اجرای بهینه این برنامه ها ۱۰ میلیاردتومان مصوب شد که باید با مدیریت و برنامه صحیح در راستای تحقق اهداف برنامه هزینه شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نهضت کار باید در شهرستان شروع شود و با اشتیاق و علاقه کار کرده و تصویر و چشم انداز آینده شهرستان را تدوین کنیم.

وی گفت: باید میزان تحقق اهداف توسعه شهرستان را کاملا بر اساس معیارهای دقیق ارزیابی و ترسیم و رصد و با اطلاع رسانی دقیق ارتباط مستقیمی با مردم ایجاد کنیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"