برای پتروشیمی ابن سینا چکار باید می کردیم که نکردیم؟!

 

استاندار پیگیری کند ، سرمایه گذار علاقه ای به تکمیل ندارد، خلع ید گردد.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اینکه برای مرتفع شدن مشکلات سرمایه گذاران پتروشیمی ابن سینا هه کاری کردیم ، گفت: اینان کم لطفی می کنند و درصورت عدم همکاری ، استاندار آنان را خلع ید کند.

 حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با خبرنگار نافع گفت: در خصوص بلاتکلیف بودن پتروشیمی ابن سینا گفت:این پروژه در سفر مقام معظم رهبری به همدان در سال 84 مصوب شده و از آن سال تاکنون در ردیف ملی بودجه قرار دارد.

 وی ادامه داد: یک خط لوله اتیلن 13 الی 14 پتروشیمی از عسلویه، کرمانشاه، کنگاور، میاندوآب تاجنوب را تحت پوشش قرار می دهد و از کنگاور تا همدان هم یک خط لوله گاز اتیلن کشیده می شود که خوراک این پتروشیمی است.

ایشان افزودند : این پتروشیمی مصوبه سفر رهبری به همدان است و هرسال نیز بودجه ملی به آن تخصیص می یابد.

 وی گفت: سرمایه گذاران این پروژه ابهاماتی داشتند که با وزیر نفت جلسه ای برگزار کردیم و وی قول مساعد به منظور مرتفع شدن مشکلات داد؛ سرمایه گذران بحثشان این بود وزیر نفت تعهد کند که خط لوله برای این پروژه کشیده می شود که وزیر هم در پاسخ به این درخواست اعلام کرد درصورتی که 50 درصد از کار پیش برود کار خط لوله را آغاز می کند البته باید در این زمینه گفت که ایجاد خط لوله مصوب قانون و مجلس است و چه تعهدی بالاتر از قانون مجلس؟!

  حاجی بابایی خاطرنشان کرد: بنده نمی دانم چه دستی پشت پرده است که این سرمایه گذاران یک مقدار کند اقدام کرده و ابهام ایجاد می کنند و البته کم لطفی می کنند.

 وی ادامه داد: این سرمایه گذاران مشکل دیگری طرح کردند که در این زمینه هم با وزیر اقتصاد جلسه ای را برگزار و در مرتفع کردن آن تلاش کردیم؛ اما نمیدانم چکار باید می کردیم که نکردیم؟!

 نماینده مردم همدان در مجلس اذعان داشت: بنده به استاندار هم گفته ام که اگر این سرمایه گذاران تمایلی برای تکمیل کار ندارند خلع ید شوند تاکار به افراد دیگری سپرده شود.

 وی پتروشیمی ابن سینا را مشکل اساسی این منطقه خواند و افزود: این سرمایه گذاران باید قدر سرمایه خود را بدانند و نگذارند وقتشان تلف شود و دچار مشکلات روزمره کشور چون گرانی قیمتها شود و هرچه زودتر با راه اندازی آن سود ببرند و راه اندازی دیرهنگام تنها به ضرر آنان خواهد بود.

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"