ردیف اعتباری ملی بنیاد بوعلی سینا در مجلس تصویب شد

‍ ‍ دکتر  حاجی بابایی، با اشاره به اعتراضات مردم به ویژه دانشگاهیان در روزهای اخیر به اقدام دانشگاه علوم پزشکی آنکارا، گفت:

تماسهای مردمی و اعتراض از سوی اقشار مردم به ویژه دانشگاهیان در خصوص اقدام دانشگاه پزشکی آنکارا،نشان از  حساسیت افکار عمومی وپیگیری مسائل مهم ،علمی واجتماعی و سیاسی دارد که قابل تقدیر است.

  نماینده مردم همدان تاکید کرد،  درون فکنی بعضی از کشورها در مصادره دانشمندان ایرانی نمی تواند، تاثیری در  هویت آنها داشته باشد، چرا که اسناد ومصدایق فراوانی مبنی بر کذب بودن ادعاهایی که در برهه ای از زمان توسط بعضی کشورها طرح می شود، وجود دارد.

  عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس تاکید، کرد  بنیاد بوعلی سینا در سال ۱۳۸۳، تاسیس شد ، که هدف اصلی آن توسعه آثار و اقدامات علمی این دانشمند بی بدیلی ایرانی و تلاش در راستای معرفی سایر شخصیتهای برجسته است.

    حاجی بابایی تاکید کرد، اساسنامه   بنیاد بوعلی سینا که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است ، که به طور محکم جایگاه این بیناد را تبیین کرده است.

  نماینده مردم همدان و فامنین، با انتقاد از تعلل های که در سالهای اخیر صورت گرفته است گفت، با وجودی که ردیف اعتباری  ملی بنیاد بوعلی سینا را در سال ۱۳۸۸ مصوب کردیم، بنا به عللی در سال ۱۳۹۳ حذف شده بود، اما با پیگیریهای که مجددا صورت گرفته این  ردیف اعتباری ملی برای  بنیاد بوعلی سینا در سال ۱۳۹۷ مجددا تصویب واحیاء شد،اما فعالیتهای این  بنیاد در معرفی این دانشمند یگانه ایران و در راستای اهداف تعیین شده ، برای بنیاد باید پررنگتر شود.

  وی، با اشاره به اعتراض بنیاد بوعلی سینا به اقدام دانشگاه پزشکی ترکیه،اظهار امیدواری کرد، با رونق بخشیدن به فعالیتهای این  بنیاد بتوانیم در معرفی این نابغه ایرانی و دفاع از جایگاه ارزشمند، آثار وتالیفات او به نسل جوان ایرانی و جامعه بین الملل تاثیر گذار باشیم.

  نماینده مجلس دهم گفت، با توجه به اهمیت موضوع پیگیر برنامه های بنیاد بوعلی ، به ویژه در استفاده از میراث این دانشمند در علوم روز به ویژه در حوزه های فلسفه و پزشکی و روانشناسی و سایر علوم مرتبط با استفاده از تمام ظرفیتها هستیم.

  وی با اشاره رویکردهای جدید علوم و فناوری گفت، استفاده از علوم وفناوری روز می تواند، در تحقق اهداف بنیاد بوعلی سینا در شناساندن مشاهیر و شخصیت های برجسته کشور به ویژه حکیم بوعلی سینا نقش داشته باشند.

    حاجی بابایی تاکید کرد، دو رویداد ۲۰۱۸، و معرفی همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا و اجلاس وزرای گردشگری ۱۵۰ کشور، بهترین فرصت برای معرفی این دانشمند برجسته ایرانی و آثار و تالیفات وی می باشد ،که در صورت داشتن برنامه مناسب می تواند ، در خنثی نمودن این حرکات موثر واقع گردد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"