کلانشهر شدن همدان از امامزاده‌ محسن کلید خورد

حمیدرضا حاجی بابایی بابیان اینکه کشاورزان این منطقه نیز با مشکلاتی روبرو بودند که برای رفع آن نیز دستوراتی صادرشده است

گفت: مبلغ ۳ میلیارد تومان استانداری همدان برای اجرای طرح کمک کرده است

ی بابیان اینکه معادل همین مبلغ و به میزان ۳ میلیارد تومان نیز از طریق وزارت راه و سازمان میراث فرهنگی مساعدت خواهد شد، گفت: امروز این مسیر به‌عنوان یک مسیر گردشگری شناخته‌شده است

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: چهار منطقه گردشگری امامزاده محسن، حوزه سد اکباتان، ابرو و گنج‌نامه در پروژه کلانشهر همدان تعریف‌شده است، که امامزاده محسن به علت طبیعت بکر و زیبا و وجود بقعه مبارک امامزاده محسن به لحاظ تاریخی (خود ساختمان امامزاده ثبت ملی در آثار تاریخی کشور شده است) و حوزه مذهبی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حاجی بابایی بابیان اینکه این چهار حوزه جزء کلانشهر همدان و به‌صورت باغ شهر تعریف‌شده‌اند، گفت: هدف آن است که با حفظ بافت روستایی و ایجاد زمینه‌های اشتغال بومی برای روستاییان بدون دست‌کاری در طبیعت بکر منطقه از ظرفیت گردشگری آن استفاده شود.

وی اظهار داشت: باید به‌گونه‌ای گردشگری در این منطقه توسعه داده شود که توریسم روستایی با حفظ بافت اصلی و باهدف استفاده از این ظرفیت ارزشمند تقویت شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"