هرچقدر ما در بحث اقتصاد شفاف‌سازی کنیم و مردم را در جریان مسائل اقتصادی قرار دهیم و به اصطلاح صادقانه با مردم حرف بزنیم قطعا بازخورد‌های بسیار مناسبی را از سوی مردم دریافت خواهیم کرد.


?خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس از ارائه نرخ تورم تقریبی در جامعه پرهیز کرد و گفت: دیگر نمی‌توان گفت این تورم یک رقمی است چرا که مردم این تورم را احساس می‌کنند و ما باید چیزی بگوییم که مطابق نظر آنهاست.

?حمید‌رضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسیخبرگزاری میزان، گفت: هرچقدر ما در بحث اقتصاد شفاف‌سازی کنیم و مردم را در جریان مسائل اقتصادی قرار دهیم و به اصطلاح صادقانه با مردم حرف بزنیم قطعا بازخورد‌های بسیار مناسبی را از سوی مردم دریافت خواهیم کرد.


?وی افزود: یکی از مسائلی که مردم می‌خواهند به آن اعتماد کنند و از آن مطلع باشند بحث آمار و ارقام شاخص‌های اقتصادی است. اگر ما این موضوعات را به مردم نگوییم اعتمادشان نسبت به آمار و ارقام کم می‌شود اما اگر این موارد بیان شود دیگر مردم اطلاعات خود را از مکان‌های نامعتبر کسب نخواهند کرد.


?عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واقعیات نرخ تورم مشخص است، تصریح کرد: مردم این تورم را حس می‌کنند. مردم قیمت ارز را حس می‌کنند. اما اینکه این موارد را از زبان مسئولان بشنوند آرامش‌بخش است و می‌تواند حتی مبنای تصمیم‌گیری مجلس و دولت باشد.


?حاجی‌بابایی ادامه داد: طبق قوانین، بانک مرکزی نمی‌تواند آمار نرخ تورم را اعلام نکند، اما اینکه چرا این نرخ اعلام نمی‌شود باید دید که چه اضطراری از سوی مسئولان وجود دارد.

 

?این نماینده مجلس از ارائه نرخ تورم تقریبی در جامعه پرهیز کرد و گفت: دیگر نمی‌توان گفت این تورم یک رقمی است چرا که مردم این تورم را احساس می‌کنند و ما باید چیزی بگوییم که مطابق نظر آنهاست.


?حاجی‌بابایی در ارزیابی خود نسبت به بودجه سال ۹۸ گفت: تنها نکته‌ای که باید گفت این است که قدرت مانوری در بودجه سال ۹۸ برای بهارستان‌نشینان وجود ندارد.


?وی با بیان اینکه تغییراتی که مجلس می‌تواند در بودجه سال ۹۸ اعمال کند بسیار کم است تصریح کرد: اگر ما بتوانیم چارچوب‌های این بودجه را ببندیم و برای اجرا بفرستیم، خیلی خوب است.


?حاجی‌بابایی تصریح کرد: امسال تصمیمات بسیار مشکلی در بودجه سال ۹۸ بر عهده مجلس گذاشته شده است و یکی از آن تصمیمات مصوبه دولت مبنی بر افزایش حقوق ۲۰ درصدی است.


?وی افزود: این مسئله به نحوی مشکل است که مجلس باید ابتدا بگوید چگونه می‌خواهد حقوق‌ها را اضافه کند. آیا پلکانی قرار است اضافه شود یا غیر پلکانی؟ چرا که این موضوع به تنهایی می‌تواند تمام بدنه کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"