11 نکته اساسی در خصوص بودجه 97/ نمایندگان موافق افزایش قیمت بنزین، دلایلشان را بیان کنند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: نمایندگان مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالف هستند و اگر تعداد انگشت‌شماری با افزایش قیمت حامل‌های انرژی موافق هستند، بهتر است کاملا استدلال‌های خود را روشن و شفاف بیان کنند.به گزارش خبرگزاری فارس از همدان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال 97، اظهار کرد: باید منتظر ماند تا نمایندگان مجلس در بررسی موارد مهم لایحه بودجه به چه نتایجی می‌رسند.

وی با اشاره به 11 نکته در بودجه سال 97، افزود: اولین نکته این است که شاکله بودجه 97 دو لایه دارد و لایه اول تاحدودی حفظ شده ولی لایه دوم دگرگون شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در خصوص نکته دوم، عنوان کرد: نمایندگان مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالف هستند و اگر تعداد انگشت‌شماری با افزایش قیمت حامل‌های انرژی موافق هستند، بهتر است کاملا استدلال‌های خود را روشن و شفاف بیان کنند.

وی نکته سوم را در آمد 1.2 هزار میلیارد تومانی حامل‌های انرژی دانست و گفت: این رقم درآمد را همه نمایندگان از جمله کمیسیون پذیرفته و اجماعی شده است و باید منتظر ماند تا ببینیم نمایندگان در صحن علنی مجلس چه تصمیمی می‌گیرند، آیا  این درآمد به خزانه‌داری کل واریز شود و رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای آن تصمیم بگیرند و یا به خزانه‌داری کل واریز نشود و شرکت‌های مربوط برای آن تصمیم بگیرند.

حاجی‌بابایی بیان کرد: نکته چهارم این است که در سال 97 برای 76 میلیون نفر از محل 102 هزار میلیارد تومان یارانه پیش‌بینی شده که به میزان 41 هزار میلیارد تومان است و در واقع پول پرداخت یارانه برای همه وجود دارد و دولت اگر پول‌داری را شناسایی کرد یارانه را حذف کند.

وی با اشاره به نکته پنجم در خصوص پاداش پایان خدمت صحبت کرد و گفت: منبع پاداش پایان خدمت به میزان 5.2 هزار میلیارد تومان کاملا مطمئن است.

وزیر اسبق آموزش و پرورش در ادامه تاکید کرد: بودجه آموزش و پرورش و بنیاد شهید در سال 97 ملی خواهد بود.

وی ادامه داد: حقوق شاغلین و بازنشستگان نکته هفتم بود که با تحولی بزرگ در صحن مجلس نهایی خواهد شد و تغییرات احتمالی در صحن مجلس محدود است.

حاجی‌بابایی به اوراق مشارکت به عنوان نکته هشتم اشاره و تصریح کرد: ؛میزان فروش انواع اوراق مشارکت در بودجه 97 مطلوب نیست مگر این که در صحن مجلس اصلاح شود.

وی نکته نهم را در خصوص بودجه عمرانی بیان کرد و گفت؛ بودجه عمرانی دولت به میزان 60 هزار میلیارد تومان است که 12 هزار میلیارد تومان آن به بودجه اشتغالزایی داده شده و با توجه به تخصیص پایین اعتبار عمرانی در سال 97 پروژه‌های عمرانی با مشکل مواجه می‌شود.

نکته دهم نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس این بود که بودجه اشتغال پایدار نیست و منابع آن اشتغال‌زا نیست.

وی در پایان با اظهار نگرانی از برداشت بی‌رویه از صندوق توسعه به عنوان نکته یازدهم، خاطرنشان کرد: برداشت از صندوق توسعه ملی در بودجه سال 97 خودنمایی و مسیر رشد و توسعه از طریق بخش خصوصی را تضعیف می‌کند.

انتهای پیام/ج/

رسانه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

استان هـــمدانتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دکتر حاجی بابایی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت و سئو: "وب نگاران پارسه"